Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Kariera czy macierzyństwo? Kariera czy macierzyństwo?
Abecadło emocji22-11-17
W Unii Europejskiej średni wiek kobiet rodzących pierwsze dziecko wynosi 29 lat. Już ponad 40% obywatelek UE pierwszy raz zostaje matką po trzydziestce. Według danych GUS od 2000 roku średnia wieku kobiety rodzącej pierwsze dziecko w Polsce wzrosła z 24 lat do 27 lat. Przyczyną może być nadal pokutujące przeświadczenie, że jednoczesne wychowywanie dziecka wyklucza karierę zawodową kobiety. Według raportu Niania.pl w Polsce aż 70% dzieci do lat 3 pozostaje w domu pod opieką matki, jednak coraz więcej rodzin szczególnie z dużych miast decyduje się na pomoc opiekunki.
czytaj dalej >>
3 kroki do szczęścia-najwięksi wyzwalacze endorfin 3 kroki do szczęścia-najwięksi wyzwalacze endorfin
Abecadło emocji22-05-17
Pieniądze szczęścia nie dają, ale… wysoki poziom endorfin wydzielanych przez nasz mózg już tak! Co sprawia, że odczuwamy zadowolenie, radość i euforię? Oto kilka sprawdzonych sposobów na zwiększenie poziomu „hormonów szczęścia”, dostępnych na wyciągnięcie ręki.
czytaj dalej >>
15 lutego – Dzień Szczęśliwego Singla 15 lutego – Dzień Szczęśliwego Singla
Abecadło emocji22-02-17
Dzień Zakochanych, święto okraszone serduszkami, romantycznymi wypadami do kina lub restauracji, tajemniczymi kartkami otrzymanymi od nieznajomych… Przez jednych uwielbiane, przez drugich znienawidzone, dlatego tuż po 14-tym lutego swój dzień obchodzą single, którzy mogą zamanifestować wyższość nad tymi, którzy słodko patrzyli sobie w oczy i obdarowywali się prezentami dzień wcześniej. Dlaczego warto spojrzeć na życie w samotności przez różowe okulary? Oto kilka powodów.
czytaj dalej >>
5 powodów dla których warto być singielką 5 powodów dla których warto być singielką
Abecadło emocji22-02-17
Nie wszyscy świętują dzień św. Walentego. Osoby nie będące w związkach zamiast narzekać na wszechobecny kult czerwonych serduszek i moc atrakcji dla par 14 lutego, też mają swoje święto, dokładnie dzień później. A brak drugiej połówki ma nie tylko wady, ale również swoje zalety. Oto one!
czytaj dalej >>
Jak zwalczać pourlopową chandrę? Jak zwalczać pourlopową chandrę?
Abecadło emocji17-10-16
Stres to ciężki przeciwnik: groźny, trudny do zwalczenia i gotowy zaatakować w każdej chwili. Urlop, czyli wyczekiwane dwa tygodnie, gdy niczym się nie martwimy i robimy dokładnie to, co chcemy, jest niedoskonałą metodą walki. Chociaż teoretycznie to czas, kiedy ładujemy akumulatory na nadchodzące miesiące, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. To właśnie po urlopie nasza odporność na stres jest najniższa, a wspomnienia wakacji skutecznie zniechęcają do produktywności. Jak sobie radzić z obniżonym nastrojem?
czytaj dalej >>
Jakość życia kobiet po rozwodzie Jakość życia kobiet po rozwodzie
Abecadło emocji02-06-15
Rozwód to jeszcze nie koniec świata, spróbuj spojrzeć na problemy z innej perspektywy. Sytuacja, która do dziś wydawała się bez wyjścia może odsłonić zaskakujące rozwiązania na przyszłość.
czytaj dalej >>
Jak pamiętasz swoje dzieciństwo? Jak pamiętasz swoje dzieciństwo?
Abecadło emocji13-04-15
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi Kampania 1%
czytaj dalej >>
Czy poślubiłam geja? Czy poślubiłam geja?
Abecadło emocji02-04-13
Ostatnio wszyscy wokół mówią o problemach mniejszości seksualnych. Geje i lesbijki opowiadają o swoich dramatach, o tym, jak długo nie mogli zdobyć się na odwagę i jak wiele ich to kosztowało, by wreszcie powiedzieć prawdę. Ale jest tez druga strona medalu – to cierpienie osób, które do niedawna nie wiedziały, kogo tak naprawdę kochają…
czytaj dalej >>
Głupia miłość Głupia miłość
Abecadło emocji27-02-12
Czy można kochać za bardzo? Nie wydaje mi się, bo miłość to imperatyw i nie mieści się w kategoriach mniej lub więcej. Można natomiast kochać głupio, bo nieodpowiedzialnie. I to zarówno dzieci, jak i partnera.
czytaj dalej >>
Wspólna szafa, wspólna poczta? Wspólna szafa, wspólna poczta?
Abecadło emocji27-02-12
Do tej pory ty miałaś swoją szafę, on swoją. Ty swojego laptopa, a on swój komputer. I osobne konta internetowe. No, bo do tej pory nie mieszkaliście razem...
czytaj dalej >>
Nie muszę, ale chcę Nie muszę, ale chcę
Abecadło emocji30-01-12
Jeśli zamienisz „muszę” na „powinnam”, a „powinnam” na „chcę” świat się nie zawali, a Ty będziesz się czuła zdecydowanie szczęśliwsza.
czytaj dalej >>
Za młoda na babcię? Za młoda na babcię?
Abecadło emocji22-01-12
Są kobiety, które na dźwięk tego słowa reagują alergią. Nie dla nich ciepłe kapcie, szarlotka i czytanie bajek, nie mówiąc już o jakieś regularnej opiece nad wnukiem. Bo kiedy ich dzieci rodzą dzieci, one właśnie jak nikt inny czują się wtedy najgorzej. Czują się stare.
czytaj dalej >>
Kobieta silna, ale czy w pełni szczęśliwa? Kobieta silna, ale czy w pełni szczęśliwa?
Abecadło emocji03-01-12
Kobiety coraz częściej odnoszą zawodowe sukcesy, doskonale sprawdzają się w roli matek, cenią sobie niezależność i szeroką przestrzeń do samorealizacji. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla mężczyzny? Granice między rolami obu płci już dawno zaczęły się zacierać.
czytaj dalej >>
Podsumowania, postanowienia... Podsumowania, postanowienia...
Abecadło emocji28-12-11
Końcówka roku to czas wszelkich podsumowań i niemal w każdej dziedzinie. Wybiera się najlepszego twórcę roku, najlepiej ubraną gwiazdę, nawet w życiu prywatnym dokonuje się retrospekcji. Wnioski mogą nas podnieść na duchu, ale i też nieźle podłamać...
czytaj dalej >>
Święta u rodziców czy teściów? Święta u rodziców czy teściów?
Abecadło emocji21-12-11
Święta – odwieczny problem tych małżonków, którzy mają liczne rodziny. I to rodziny, które nie wyobrażają sobie świąt bez ukochanego syna czy córki. No, z małżonkiem, rzecz jasna, skoro już inaczej nie może być...
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Marzena
Galeria - crysaliska
Galeria - mirkaz
Galeria - plumka6
Galeria - anaid13
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite