Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Jak pamiętasz swoje dzieciństwo?
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi Kampania 1%

Jak pamiętasz swoje dzieciństwo?


Słysząc to pytanie większość z nas uśmiecha się sentymentalnie. Wspominamy słodki smak lizaków, zapach wakacji, zamki z piasku, kolorowanki, podwórkowe szaleństwa, grę w kapsle…Warto zobaczyć pewien wzruszający spot:


http://www.jakpamietaszdziecinstwo.pl/


Czas, który większości z nas kojarzy się z chwilami beztroski, dla wielu niestety takim nie jest. Dzieci z chorobami nowotworowymi spędzają go w szpitalnych łóżkach.


Jak one zapamiętają swoje dzieciństwo? Z pewnością inaczej.


Takie zderzenie dwóch symbolicznych i jakże różnych scenariuszy dzieciństwa, obrazuje przekaz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, który zachęca do przekazania 1% podatku na cel jej działalności. Tym celem jest po prostu pomoc dzieciom, które jej bardzo potrzebują.


Założyciele fundacji wiedzą o tym jak mało kto.


Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi założona została w 1992 roku przez rodziców, których dzieci wcześniej się z nią zmagały. Ich doświadczenia życiowe są siłą sprawczą sprawczą ogromu uczuć życzliwości i cierpliwości, dzięki którym od ponad dwudziestu lat udaje się pomagać kolejnym dzieciom i ich rodzinom. Działania Fundacji wspiera grupa cudownych ludzi – wolontariuszy - których bezinteresowna pomoc nie tylko umila dzieciom czas spędzany w szpitalu, ale i umożliwia realizację pozostałych celów Fundacji.


O skuteczności jej działań głośno było choćby niedawno, gdy Fundacja przekazała fundusze na chemioterapię dla sześcioletniego Aleksa. Przypomnijmy – Chłopiec i jego Rodzina zostali pozostawieni samym sobie, bez pomocy Państwa, gdy okazało się, że Dziecko, w związku z alergią, nie może przyjmować refundowanych leków. Takich przypadków jest niestety wiele – mówi Maria Witak, Prezes Fundacji – za każdym razem staramy się pomagać, a fundusze czerpiemy z darów ludzi dobrego serca, oraz właśnie z odliczeń 1% zwykłych podatników, jak każdy z nas – dodaje.


W minionym roku udało się pomóc nie tylko Aleksowi. Dzięki Fundacji leczenie mogli otrzymać także Karol, Krzyś, Wojtuś, Klaudia i Błażej.


Ale i to nie wszystkie osiągnięcia Fundacji. Na co dzień pozyskuje ona środki na zakup niezbędnego sprzętu, modernizuje oddziały, finansuje remonty, zakup mebli, telewizorów i sprzętu komputerowego do szpitali, zatrudnia psychologów, organizuje wczasy, zajęcia artystyczne, rehabilitacje… Ponadto, rocznie pomaga blisko 100 rodzinom chorych dzieci.


Robimy co możemy, by ratować życie lub choć ułatwiać bolesną codzienność. Dla mnie to spłata długu za pomoc, której kiedyś udzielono mi i mojej chorej córce – podsumowuje Pani Maria.


 


To idealny czas by pomóc. Przekazanie 1% podatku to wielki-niewielki gest, który nic nas nie kosztuje! Pomóżmy Fundacji pomagać!


 


Więcej o jej działalności na stronie http://fundacjapomocydzieciom.com.pl/


 


--- - ---


Tagi: 1 % podatku, Fundacja Pomocy Dzieciom
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - plumka6
Galeria - monia
Galeria - crysaliska
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite